NAUCZYCIELE

Nawigacja

  • Procedury związane z COVID-19

    Zamieszczamy procedury związane z COVID-19.

    - PROCEDURA POSTĘPOWANIA NA WYPADEK PODEJRZENIA ZAKAŻENIA COVID-19 U DZIECKA/UCZNIA obowiązująca w Samorządowej Szkole Podstawowej w Motkowicach w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 1

    - PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA NA CZAS PANDEMII obowiązująca w Samorządowej Szkole Podstawowej w Motkowicach w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

    - PROCEDURA KOMUNIKOWANIA NA DRODZE NAUCZYCIEL – DYREKTOR, NAUCZYCIEL – RODZIC NA CZAS PANDEMII obowiązująca w Samorządowej Szkole Podstawowej w Motkowicachw związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

     

     

  • ZASADY OBOWIĄZUJĄCE OD 26 MARCA 2020 R. DO 10 KWIETNIA 2020 R.

    1. Podstawowym kanałem komunikacji pomiędzy nauczycielami, rodzicami i uczniami jest e-dziennik. Uczniowie i nauczyciele sprawdzają wiadomości i komunikaty CODZIENNIE w godzinach 8.00 – 12.00 (z wyjątkiem weekendu).

    2. Przez e-dziennik nauczyciele wysyłają uczniom:a. informacje o zakresie materiału do samodzielnego zapoznania się/powtórzeniaz podręcznika, ćwiczeń, zbioru zadań, atlasu itp.,b. linki do filmów, gier dydaktycznych, materiałów interaktywnych itp.,c. zadania do samodzielnej realizacji, z podaniem informacji o terminie wykonania zadania,d. inne ważne wskazówki do samodzielnej pracy.

    3. Uczniowie starają się pracować samodzielnie według podanych wskazówek, wszelkie wątpliwości wyjaśniają telefonicznie lub mailowo z nauczycielem uczącym przedmiotu.

    4. Jeśli odrobione zadania mają być sprawdzone - uczniowie przesyłają je nauczycielomw sposób, który wskazał nauczyciel. Możliwe sposoby:a. tekst w wiadomości przesłanej przez e-dziennik w module: dziennik, zakładka: zadania domoweb. załącznik (tekst, zdjęcie itp.) przesłany na adres wskazany przez nauczyciela.c. inne wskazane przez nauczyciela

    5. Wykonanie zadań może podlegać ocenie. Nauczyciel przekazuje uczniom informację o prawidłowych rozwiązaniach i wskazuje, co zostało zrobione prawidłowo, a co wymaga poprawy i jak tę poprawę należy wykonać.

    6. Poza powyższymi zasadami nauczyciele mogą ustalić inne formy komunikowania sięz uczniami i rodzicami, np. kontakt telefoniczny, platformy, Messenger i inne

    7. Źródła i materiały niezbędne do realizacji zajęć, w tym materiały w postaci elektronicznej, z których uczniowie mogą korzystać:a. platforma epodręcznikib. www.gov.pl/zdalnelekcjec. www.gov.pl/edukacja/lekcje-z-internetud. cke.gov.ple. serwis Telewizji Polskiej vod.tvp.pl i serwis Polskiego Radiaf. portale edukacyjne IPNg. strony internetowe muzeówh. serwis Ninateka i Muzykoteka Szkolna

    8. Wychowawca monitoruje współpracę nauczycieli z uczniami i rodzicami, uwzględniając potrzeby edukacyjne i możliwości psychofizyczne uczniów.

    9. Zajęcia powinny być tak skonstruowane, żeby uwzględniały naprzemienne korzystaniez komputera i „tradycyjnych” narzędzi, jak zeszyt czy podręcznik. Lekcje online nie muszą wcale oznaczać lekcji online w czasie rzeczywistym, realizowanych za pomocą jakiegoś komunikatora. Zajęcia odbywają się w godzinach 8.00 – 12.00 według obowiązującego planu lekcji.

    10. Sprawdzanie obecności w tym czasie w takim rozumieniu, jak dotychczas, nie jest możliwe, trudno bowiem wymagać, żeby uczniowie w jednym czasie gromadzili się przy komputerach i brali udział w lekcjach.

    11. Sposób monitorowania postępów uczniów oraz sposób weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów wynika ze specyfikacji nauczanego przedmiotu.Tradycyjne sprawdziany i kartkówki raczej nie zdają w takiej sytuacji egzaminu, ale można zastąpić je quizami on-line. Nauczyciele, mając na względzie ograniczone możliwości uczniów, zwłaszcza w zakresie dostępu do odpowiednich narzędzi, zezwolą uczniowi na wykonanie powierzonych zadań w późniejszym terminie . Rekomendowane są: karty pracy, wypracowania, rozwiązane zadania, konwersacje prowadzone on-line, notatki, które będą sposobem weryfikowania tego, czy uczeń zapoznał się z materiałem.

    12. Nauczyciele bibliotekarze rekomendują uczniom lektury do przeczytania i zasoby internetowe, które zamieszczają na stronie internetowej szkoły.

    13. Modyfikacji ulegną również programy nauczania z wychowania fizycznego, żeby dało się prowadzić nauczanie w trybie zdalnym. Zajęcia wychowania fizycznego to nie tylko stricte aktywność fizyczna, ale zajęcia na temat rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej, bezpieczeństwa w aktywności fizycznej czy edukacji prozdrowotnej. Czas kształcenia na odległość to dobry moment na to, aby lekcje wf niosły też walor edukacyjny na temat zdrowego trybu życia czy bezpiecznego uprawiania sportów.

    14. W zależności od rozwoju sytuacji, potrzeb i możliwości uczniów, nauczycieli i rodziców - powyższe zasady mogą być uzupełniane i modyfikowane celem uzyskania optymalnej zdalnej współpracy.

  • Kształcenie na ogległość

    Od dnia 25.03.2020r. zdalne nauczanie w SSP w Motkowicach będzie odbywać się zgodnie z obowiązującym w szkole planem lekcji.

    Lekcje będą trwać po 15 minut. Przerwa 5 minutowa.

    1. 8.00 – 8.15

    2. 8.20 – 8.35

    3. 8.40 – 8.55

    4. 9.00 – 9.15

    5. 9.20 – 9.35

    6. 9.40 – 9.55

    7. 10.00 – 10.15

    8. 10.20 – 10.35

     

  • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych od 12 do 25 marca 2020r.

    W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach SSP w Motkowicach prowadzi naukę zdalną poprzez dziennik elektroniczny i portale edukacyjne.

  • Jasełka dla Rady Gminy

    W dniu 30,12,2019r. odbyła się w naszej szkole uroczysta sesja Rady Gminy w Imielnie.Po obradach władze gminy i zaproszeni goście obejrzeli prezentowane przez uczniów jasełka. Wszytkim się bardzo występ podobał. Po występie uczniowie otrzymali słodkie upominki.

  • Jasełka Bożonarodzeniowe

    W Samorządowej Szkole Podstawowej w Motkowicach został zorganizowany konkurs na ,,Najpiękniejszą ozdobę choinkową''. W konkursie wzięli udział uczniowie z poszczególnych klas. Zaprezentowane prace wyróżniały się oryginalnością, pomysłowością i sposobem wykonania. Jury wyłoniło najlepsze prace w trzech kategoriach: klasy 0-III, IV-VI, VI-VIII. Wyróżnionym osobom zostały ufundowane nagrody rzeczowe. Natomiast 20.12.2019. w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Brały w nich udział dzieci młodsze i uczniowie klas V-VIII. Przedstawili program artystyczny, który składał się z biblijnej historii narodzin Pana Jezusa przeplatanej śpiewem pięknych kolęd świątecznych. Dopełnieniem była piękna gra aktorska wykonana przez uczniów naszej szkoły. Tegoroczne jasełka dostarczyły odbiorcom niesamowitych wrażeń estetycznych i na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

  • Warsztaty Rodzinne

    W dniu 12 grudnia 2019 r w Szkole Podstawowej w Motkowicach zorganizowane zostały pierwsze Warsztaty Rodzinne o charakterze świątecznym dla dzieci szkolnych oraz ich rodziców. Na warsztatach uczniowie mogli wraz ze swoimi opiekunami przygotować stroiki i ozdoby świąteczne. Rodzice mieli okazję miło spędzić przedświąteczny czas ze swoimi pociechami, z zapałem wykonując piękne ozdoby. Wszyscy uczestnicy warsztatów wykazali się ogromną pomysłowością oraz kreatywnością. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę. Zajęcia zostały przygotowane przez panią Annę Czub i Beatę Kałkę, prowadzone pod czujnym okiem Pani Wicedyrektor Marty Szumiał.

  • Święto Zmarłych

     

    Tradycją w szkole podstawowej w Motkowicach jest coroczne porządkowanie grobów żołnierskich pochodzących z I i II wojny światowej. Również w tym roku uczniowie odwiedzili cmentarz, na którym spoczywa kilkudziesięciu nieznanych żołnierzy. Pod okiem nauczycieli uporządkowali mogiły, zapalili znicze i złożyli kwiaty. Delegacja najstarszych uczniów pod razem z wychowawcą uporządkowała również dwie mogiły znajdujące się w lesie, którymi opiekowała się od zawsze nasza szkoła. Złożone kwiaty i zapalone znicze były dowodem pamięci, o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny. Grób, o który ktoś dba, na którym pali się choć jedna lampka, wygląda lepiej niż zapomniana mogiła porośnięta trawą. Wszystkim należy się pamięć bez względu na zajmowaną za życia pozycję społeczną czy wykonywany zawód. Zapalając znicz na opuszczonej mogile nie tylko spełniamy swoją powinność, ale także wyrażamy pamięć o tych, którzy odeszli, bo każdy zapalony płomyk to jedno słowo: „pamiętam”.

  • Tydzień  Papieski

    16 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji  41 rocznicy Pontyfikatu Jana Pawła II. Tegoroczny Tydzień  Papieski obchodziliśmy pod hasłem ,,Wstańcie, chodźmy''. Pontyfikat Jana Pawła II był czasem wielkiego dialogu Papieża      z Bogiem i z człowiekiem na modlitwie, w czasie liturgii i w osobistych kontaktach. Uczniowie z poszczególnych klas pod kierunkiem nauczyciela religii przypomnieli najważniejsze chwile z życia naszego papieża, które dzisiaj w całości postrzegamy jako drogę do świętości. Wokalne i muzyczne umiejętności zaprezentował Chór Szkolny pod kierunkiem nauczyciela muzyki. Ten dzień był wdzięcznością i łącznością duchową z Ojcem Św. Janem Pawłem II oraz jego nauczaniem. 

  • Dzień Nauczyciela

    W dniu 11,10,2019r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie przygotowali piękny program związany ze szkołą. Dwoje nauczycieli otrzymało nagrody dyrektora szkoły.

  • Europejski Tydzień Sportu

    Uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej w Motkowicach włączyli się w obchody  Europejskiego Tygodnia Sportu- imprezy promującej sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Organizatorem tej imprezy jest Komisja Europejska.

    Tydzień Sportu rozpoczęliśmy od wysłuchania prelekcji na temat zdrowego trybu życia, oraz znaczenia aktywności fizycznej, prawidłowej diety, higieny umysłu w życiu każdego człowieka a zwłaszcza młodych ludzi. Prelekcję przygotowały uczennice z klasy VII i VIII. Tego dnia odbyły się również międzyklasowe konkurencje sportowe: zespołowe gry drużynowe, sztafety biegowe, gry i zabawy sportowe. Towarzyszyła im rywalizacja fair play.

    Doskonałą formą aktywności jest taniec, dlatego też uczniowie mieli możliwość spróbowania swoich sił w różnych rodzajach tańca. Każdy dzień rozpoczynaliśmy od tanecznego akcentu.  Ostatniego dnia uczniowie mogli rozwinąć umiejętności tańcząc ZUMBĘ, którą poprowadziła instruktor tańca, mama uczennicy Natalii  Węglowskiej.

    W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu uczniowie brali udział w rajdzie rowerowym do Dworku pod Lipą w Kotlicach oddalonego od naszej szkoły o 10 km. Czas pobytu w agroparku wypełniały rozgrywki sportowe głównie w piłkę nożną i piłkę siatkową na piasku.

    Odbył się również konkurs  na najbardziej pomysłowy plakat promujący aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Ostatnim elementem obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu było wspólne ognisko. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody, które ufundowała dyrektor szkoły pani Dorota Nowak.

  • Legiony

    Uczniowie klasy VII i VIII SSP w Motkowicach wraz z kolegami i koleżankami ze szkół w Mierzwinie i Imielnie wybrali się 20 września 2019r. na film „Legiony” – superprodukcję historyczną o młodych ludziach z pokolenia 1914-1918, które wywalczyło Polsce Niepodległość. Honorowy patronat nad akcją edukacyjną objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Film „Legiony” wyreżyserowany został przez Dariusza Gajewskiego, który stworzył prawdziwe widowisko historyczne. Ogromne wrażenie robią sceny batalistyczne, szczególnie bitwa pod Rokitną, bardzo realne, pozwalające zrozumieć, co czuli ci młodzi bohaterowie walczący o swoją i naszą ojczyznę. Uczniowie wysłuchali również prelekcji przedstawiciela Kieleckiego Związku Strzeleckiego, który opowiedział o legionach Piłsudskiego z perspektywy Kielczan i o ich udziale w walkach.

  • Sprzątanie świata

    W piątek 20 września 2019r. uczniowie klas I-VIII uczestniczyli w ogólno-ekolograficznej akcji Sprzątanie Świata Polska 2019r. pod hasłem „ Nie śmiecimy - sprzątamy-zmieniamy”. Uczniowie w zespołach klasowych wraz z wychowawcami zaopatrzeni w worki i rękawice pozytywnie zmotywowani udali się porządkować okolice szkoły, rzeki, skwery i wzdłuż poboczy. Zaśmiecone miejsca w mgnieniu oka stały się czyste. Bardzo smutne jest to, że nawet w dzisiejszych czasach, nie wszyscy są świadomi jaki wpływ mają na otoczenie. Sprzątanie świata to wyjątkowa okazja, pokazująca jak dzieci mogą dać przykład dorosłym Uczestnicy sprzątania  byli zadowoleni z udziału w akcji. Wszyscy dobrze się bawili i jednocześnie zdali sobie sprawę, że inicjowanie takich działań zmniejszyło ich negatywny wpływ na środowisko. Akcja sprzątanie świata przyczyniła się do wzrostu świadomości ekologicznej, a także u  młodych ludzi poprawy czystości terenów objętych sprzątaniem. Dzięki sprzyjającej pogodzie akcja przebiegała bardzo sprawnie, a efekty pracy były zadawalające. Czynny udział w akcji sprzątanie świata z pewnością przyczyni się do kształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz dbałości o nie.

  • Gramy dla Niepodległej

    17 września 2019r. przedstawiciele naszej szkoły, miłośnicy historii Polski, brali udział w Wielkim Świętokrzyskim Quizie Historycznym „Gramy dla Niepodległej”, którego organizatorem jest Wojewoda Świętokrzyski. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VII i VIII: Julia Kałka, Julia Smutek, Aleksandra Laskowska, Wiktoria Bielecka, Martyna Marzec i Brajan Kurowski. Quiz został zorganizowany dla uczczenia Święta 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Do rywalizacji przystąpiły zespoły trzyosobowe ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu jędrzejowskiego. Quiz składał się z dwóch etapów: w pierwszym uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości, natomiast drugi etap  dotyczył 15-lecia członkowstwa Polski w Unii Europejskiej. Podobne quizy odbywać się będą we wszystkich powiatach województwa świętokrzyskiego.

  • Rajd rowerowy

    Dnia 16.09.2019r. uczniowie z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Motkowicach wybrali się  na  rajd rowerowy do Agroparku ,,Dworek pod Lipą'', położonego w miejscowości Nowe Kotlice należącej do gminy Sobków. W wyprawie uczestniczyło 40 uczniów wraz z 5 opiekunami. Celem rajdu było zwiedzanie zabytkowego dworku pochodzącego z XVIII w. oraz propagowanie sportu jako zdrowego stylu życia. Naszą uwagę zwróciła kopia  tablicy z pomnika Unii Lubelskiej. Malownicza okolica, sąsiedztwo lasów i rzeki Nidy,  sprzyjało milej atmosferze i spacerom. Na przybyłych uczestników czekał duży ogród  z miejscem na ognisko, grill oraz pyszna kuchnia oparta o produkty pochodzące z gospodarstwa. Skorzystaliśmy z przychylności gospodarzy, którzy przygotowali nam kiełbaski z grilla, pieczone ziemniaki z ogniska oraz ciasto domowej roboty. Do naszej dyspozycji mieliśmy boisko do siatki i piłki nożnej. Dla naszych uczniów był to znakomity relaks i odpoczynek od codziennych obowiązków oraz przykład na to jak można aktywnie i zdrowo wypoczywać, bez komputera i komórki.

  • Kochane pierwszaki

    13 września 2019 roku uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Motkowicach wzięli udział w XII Edycji uroczystości „Kochane Pierwszaki”, która odbyła się w Hali Legionów w Kielcach. Było to przedsięwzięcie w ramach projektu edukacyjno–profilaktycznego, którego celem było zapoznanie uczniów klas I z najważniejszymi podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Dzieci wysłuchały pogadanki funkcjonariuszy Policji i Straży Pożarnej na temat bezpieczeństwa, obejrzały wozy pożarnicze, wojskowe i policyjne oraz zapoznały się ze sprzętu jakim posługują się strażacy podczas akcji ratunkowych. Podczas spotkania otrzymali elementy odblaskowe a Biskup Pomocniczy Diecezji Kieleckiej Marian Florczyk poświęcił uczniom tornistry. Na zakończenie odbyły się konkursy związane z profilaktyką i bezpieczeństwem na drodze.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

    Dnia 2 września 2019r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020. Dyrektor szkoły Dorota Nowak przyjęła do grona uczniów najmłodszych, dzieci do klasy pierwszej i dzieci do oddziału przedszkolnego. Otrzymali oni małe uponimki.

  • Nowa pracownia komputerowa

    W lipcu 2019r. szkoła otrzymała nową pracownię komputerową. Sprzęt został zakupiony w ramach projektu e-Pracownie województwa świętokrzyskiego.

  • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

    Dnia 19 czerwca 2019r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.Podczas uroczystej akademii dyrektor szkoły wręczyła wyróżnionym uczniom świadectwa oraz dyplomy i drobne upominki za wybitne osiągnięcia. Pożegnalismy dwie odchodzące klasy: klasę trzecią gimnazjalną oraz po raz pierwszy od prawie dwódziestu lat klasę ósmą. Ostatni absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej (z rocznika 1985/1986) opuścili jej mury w roku szkolnym 1999/2000. Dwie nauczycielki panie E. Węglowska -Kobos i M. Bakalarz odeszły na swiadczenie kompensacyjne.

  • Egzamin gimnazjalny i sprawdzian w po klasie ósmej w roku 2019

    Jak widać szkoła osiągnęła bardzo wysokie wyniki z wszystkich części egzaminu gimnazjalnego.

    Ogólnie z wszystkich części egzaminu gimnazjalnego – drugie miejsce w województwie

    Na 267 szkół w województwie.

    • GHP j. polski – pierwsze miejsce w województwie
    • GHH historia i wiedza o społeczeństwie – pierwsze miejsce w województwie. Wynik jest tak wysoki, że plasuje szkołę ponad staninem najwyższym
    • GMM matematyka – drugie miejsce w województwie
    • GMP przedmioty przyrodnicze – trzecie miejsce w województwie
    • GJA PP jezyk angielski – ósme miejsce w województwie

    W powiecie gmina Imielno zajęła pierwsze miejsce pod względem łącznego wyniku. Natomiast porównując wyniki z każdego egzaminu – pierwsze miejsce.

    Sprawdzian w po klasie ósmej 

    Uczniowie SSP w Motkowicach uzyskali 12 wynik w powiecie na 50 szkół.

Aktualności

Kontakt

  • Samorządowa Szkoła Podstawowa w Motkowicach
    ul. Szkolna 2
    28-313 Imielno
  • 41/385-13-02

Galeria zdjęć